Naukowcy, którzy tworzą rewolucje w diagnostyce obrazowej | Prof. Paweł Moskal, Prof. Ewa Stępień

Podcast „Innowacje w Medycynie” wciąż się rozwija!

Kanał Innowacje w Medycynie cały czas się rozwija, do sieci trafiają kolejne wartościowe treści, tym razem dowiadujemy się:

  • Jak napisać artykuł, który trafi do najlepszego czasopisma naukowego na świecie?
  • Jak fizycy mogą dogadać się z medykami i wspólnie tworzyć przełomowe innowacje w medycynie?
  • I wreszcie – czym jest rewolucyjna metoda diagnostyczna J-PET i dlaczego może zmienić oblicze współczesnej medycyny?

W tym odcinku podcastu „Innowacje w Medycynie” autor rozmawia z dwójką wybitnych naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. dr hab. Pawłem Moskalem – kierownikiem Zespołu Zakładów Fizyki Jądrowej UJ oraz prof. dr hab. Ewą Stępień – kierownikiem Zakładu Fizyki Medycznej UJ.

Poruszamy m.in. takie tematy jak: jak zaplanować publikację naukową, żeby miała szansę na druk w topowych czasopismach, jak wygląda współpraca fizyków z lekarzami – gdzie najczęściej pojawiają się nieporozumienia i jak je przekuć w przewagę, jakie bariery we wdrażaniu innowacji w medycynie w Polsce widzą praktycy: finansowanie, regulacje, dostęp do danych, kultura organizacyjna szpitali, czym jest J-PET (Jagiellonian Positron Emission Tomography) – nowa, innowacyjna metoda diagnostyczna rozwijana w Krakowie, jak J-PET może wpłynąć na diagnostykę nowotworów, obrazowanie całego ciała, bezpieczeństwo pacjenta i koszty badań, jak wygląda droga od pomysłu w laboratorium do wdrożenia nowej technologii medycznej w praktyce klinicznej.

Podcast realizowany jest pod patronatem naukowym Fundacji Zdrowia Publicznego. Serdecznie zapraszamy do oglądania/odsłuchu.

Podobne wpisy