nasz sklep

o nas

działania

kontakt

Tym razem wsparcie w postaci przyborów do higieny dentystycznej oraz owoców i warzyw dla Dzieci otrzymali podopiecznymi "Dziecięcej Przystani", która jest miejscem opieki i aktywności dla dzieci do 10 roku życia z Ukrainy prowadzonym przez Miasto Krakowa oraz Fundację Poland Business Run. Wszystkie dary zostały zakupione zostały dzięki wspólnej akcji wsparcia zdrowotnego i socjalnego obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce realizowanej wspólnie przez Fundację Zdrowia Publicznego i firmę Elektror Airsystems sp z o.o. 

 

W przekazaniu darów wzięli udział:

  • Marzena Paszkot – pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny,
  • Magdalena Balawajder - Koordynator ds. pomocy humanitarnej Urzędu Miasta Krakowa,
  • Agnieszka Pleti - prezes Fundacji Poland Business Run (operatora „Dziecięcej Przystani”) 
  • Anna Górska – koordynator „Dziecięcej Przystani”.


Darczyńców reprezentowali: 

  • Grzegorz Ciupka - Dyrektor Zakładu - Elektror Airsystems sp z o.o. , 
  • Sebastian Makowski, dyrektor produkcji Elektror Airsystems sp z o.o., 
  • Sonia Tkocz – kierownik Działu HR Elektror Airsystems sp z o.o.,
  • Marcin Mikos – Prezes Fundacji Zdrowia Publicznego UJ oraz
  • Jarosław Bułka – dyrektor Prezes Fundacji Zdrowia Publicznego UJ.

 

Obecna na spotkaniu Marzena Paszkot – pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny złożyła, w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa – prof. Jacka Majchrowskiego, podziękowania darczyńcom za ich zaangażowanie w profilaktykę zdrowotną wśród Dzieci .

Po przekazaniu darów dr Joanna Gibińska - Słysz wygłosiła prelekcje dla Dzieci na temat profilaktyki próchnicy oraz prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej.

 

30 listopada 2022

Owoce i pakiety przyborów do higieny dentystycznej dla dzieci z Ukrainy

100 zestawów do higieny dentystycznej,  jabłka, warzywa oraz bajkowe kalendarze przekazała Fundacja Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego wspólnie z firmą Elektror Airsystems sp z o.o. ukraińskim Dzieciom przebywającym w „Dziecięcej Przystani”w Tauron Arenie w Krakowie. Fundacja Zdrowia Publicznego, od początku wybuchu wojny na Ukrainie uczestniczy w wielu projektach charytatywnych, niosących pomoc medyczną obywatelom Ukrainy zarówno tym walczącym w kraju, jak i  uchodźcom wojennym przebywającym w Polsce.